O nas

Ania Wyszyńska   


Z wykształcenia jestem psychodietetykiem. Wcześniej, przez kilka lat, pracowałam z dziećmi, młodzieżą i ich rodzicami jako pedagog specjalny – socjoterapeutka, jednak moje zamiłowania przyrodnicze i gastronomiczne oraz głębokie alergie i problemy zdrowotne naszych synów, ostatecznie „przesterowały” moje patrzenie na własną drogę zawodową – podjęłam i ukończyłam studia psychodietetyczne.

Za sprawą rodzicielskich doświadczeń, siłą rzeczy, zmieniały się moje poglądy na „zdrowe odżywianie”. Z czasem, na długą listę pytań ( w stylu: „skąd niszcząca siła w ziarnie, które żywiło tyle pokoleń?...”) zaczęły pojawiać się odpowiedzi. Zostałam członkiem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Gotując bezglutenowo szybko zrezygnowałam z gotowych mieszanek (typu: mąka pszenna bezglutenowa), a zaczęłam uczyć się jak najpełniejszego korzystania z naturalnie bezglutenowego świata produktów i potraw. Chłopcy uczuleni są też na mleko. Oczywiście początki były trudne, zwłaszcza, że "zdrowe żywienie" kojarzyło mi się jednoznacznie ze wspomnieniami z wakacji spędzanych na polskiej wsi, która przecież jest "krainą pszenicą i mlekiem płynącą", ale szybko odkrywałam, że wachlarz wciąż jest bardzo szeroki. A, że nie było czasu na dwie "linie produkcyjne" w kuchni - jedliśmy z mężem to co dzieci i okazało się, że i dla nas ma to zdrowotny sens. 
Później „spotkałam” św. Hildegardę z Bingen, która ostatecznie uporządkowała (i wciąż porządkuje) mi świat dietetyki, medycyny, ziołolecznictwa. W mojej pracy i poradnictwie opieram się właśnie na zaleceniach tej niesamowitej mniszki. Prowadzę także warsztaty kulinarne „Gotuj ze św. Hildegardą”, by podpowiadać jak w prosty sposób wprowadzać jej zalecenia w codzienną praktykę.
 Cieszę się, że zdecydowałam się na studia psychodietetyczne, gdyż widzę jak bardzo często potrzebne jest łączenie wiedzy dietetycznej z wiedzą o mechanizmach psychologicznych wpływających na nasze życie

KONTAKT:
wyszania@gmail.com


Jeśli potrzebujesz porady "hildegardowego psychodietetyka" - serdecznie zapraszam:


Pierwsza wizyta trwa – w zależności od indywidualnych potrzeb klienta – ok. 120 min, cena wizyty – 80zł
W jej zakres wchodzą:
- wywiad (dotyczący dotychczasowego jadłospisu, przyzwyczajeń, schorzeń i innych uwarunkowań)
- wspólne układanie diety (na ile to możliwe – będące kompromisem wskazówek św. Hildegardy i upodobań klienta, z uwzględnieniem jego stanu zdrowia),
- udostępnienie klientowi pomocnych przepisów; „podpowiedzi” dotyczące produktów,
- ewentualnie (zgodnie z decyzją klienta) – umówienie się na dalszy kontakt, by konsekwentnie kontynuować (wspólnie monitorować i wspierać) proces wprowadzania prozdrowotnych zmian
Kolejna wizyta – 60 min, cena – 70 zł
Kontakt wyszania@gmail.com
lub:
tel: 507 805 776
Adres gabinetu:
Warszawa ul. Paryska 16 lok. 25

Ewelina Chełstowska

Jestem szczęśliwą mężatką i mamą małego Jasia. Moim marzeniem było skończyć dietetykę, jednak inny kierunek był mi pisany. Zdrową kuchnią i różnymi nowinkami w odżywaniu interesowałam się od dawna. Testowałam przeróżne przepisy, kupowałam kolejne książki kucharskie. Gotowanie spawia mi ogromną frajdę, zwłaszcza jak widzę zadowolone miny osób degustujących. Prawdziwym krytykiem kulinarnym jest dla mnie mój Mąż. Uczęszczałam na różne warsztaty kulinarne żeby zgłębiać swoją wiedzę nt gotowania. 
Naszą domową kuchnię przeorganizowałam tak naprawdę, kiedy na świat przyszedł nasz syn Jaś. Świadomie zaczęłam wybierać produkty, których używam w kuchni. Wtedy też zaczęło się weryfikowanie pochodzenia warzyw, szukanie po znajomych i rodzinie kurczaków, indyków czy jajek.
Lubię gotować sama ale dużą przjemność sprawia mi również wspólne gotowanie ze znajomymi.
Ze św. Hildegardą pierwszy raz spotkałam się ok 2 lata temu, natomiast na dobre zaraziła mnie swoją kuchnią nieco później. Bardzo lubię eksperymentować z jej przyprawami, zmieniać znane i sprawdzone przepisy na "hildegardowe". Każda mama chce dać dziecku to, co najlepsze, a św. Hildegarda ma naprawdę cenne rady i świetne pomysły na to jak zdrowo prowadzić domową kuchnię. 
Razem z Anią podejmuję się prowadzenia warsztatów "Gotuj z Hildegardą" - po to by zarażać innych zdrową kuchnią świętej z Bingen.

KONTAKT:
ewe.chelstowska@gmail.com

Treści i zdjęcia opublikowane na tym blogu są chronione prawem autorskim. Nie zgadzamy się na ich kopiowanie i publikacje bez naszej pisemnej zgody. 
Ania & Ewelina

1 komentarzy:

Anonimowy pisze...

czy przepisy na blogu są św. Hildegardy, czy tylko inspirowane św. Hildegardą.

Prześlij komentarz

 

Współpracujemy z

:)

ORVITA